NASI AUTORZY

Katarzyna Kwit

 

Katarzyna Kwit

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, nauczyciel dyplomowany, trener lekkiej atletyki w norweskim klubie IL Norodd. Ze sportem związana od dwudziestu lat. Perfekcjonistka zakochana w dopracowywaniu detali. Jako były sportowiec konkretna w formułowaniu zasad współpracy. O Wydawnictwie mówi: „Jestem zachwycona zespołem, który ze mną pracował, grafika i korekta na bardzo wysokim poziomie. Graficzka idealnie trafiła w mój gust, korekta zrobiona sprawnie i konkretnie”

 

Janusz Stabno

 

Janusz S. Stabno

Wychowanek sekcji bokserskiej Prosny Kalisz, z wykształcenia socjolog. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Sędzia klasy międzynarodowej w boksie olimpijskim. W latach 2005-2007 redaktor naczelny specjalistycznego miesięcznika „Bokser”. Spiker imprez bokserskich, również rangi mistrzowskiej. Autor książek, m.in.: „Jubileusz 80-lecia boksu w Łodzi” (Łódź 2003), „85 lat na Śląsku” (Katowice 2008), „Każdy ma swoją drogę do gwiazd, czyli …Rzecz o Marianie Kasprzyku” (Łódź 2014), „Tadeusz Grzelak” (Kalisz 2017, Kaliskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk). „Kaliszanie na ringu 1932-2019″ t. I i II (Wydawnictwo „My Wojownicy”, Wrocław 2021), „Lucjan Trela pancernik kieszonkowy ze Stalowej Woli” (Wydawnictwo „My Wojownicy”, Wrocław 2021).

 

Les Bubka

 

Les Bubka

Jest oddanym praktykiem „pustej dłoni” od ponad dwudziestu lat. Jest założycielem LB Posture Training, w którym łączy sztukę Karate z treningiem personalnym, aby pomagać ludziom. Les ma doświadczenie w prowadzeniu projektów we współpracy z organizacjami charytatywnymi, zajmującymi się zdrowiem psychicznym oraz innymi instytucjami, wprowadzając Karate jako narzędzia pomagające budować pewność siebie, poczucie własnej wartości i aktywność fizyczną wśród nieuprzywilejowanych członków społeczności.

 

Dariusz Karpiński

 

Dariusz Karpiński

Dariusz Karpiński to wybitny trener klasy mistrzowskiej w boksie. Autor dwóch bestsellerowych książek o tym wspaniałym sporcie (Encyklopedia Boksu oraz Propedeutyka Boksu, wydawnictwo My Wojownicy) oraz założyciel Akademii Trenerów i Instruktorów. Akademia ta od ponad 12 lat kształci kadry trenerskie w boksie oraz wielu innych sportach walki. Do roku 2014 wyszkoliła już około tysiąc absolwentów, wśród których możemy znaleźć znane nazwiska wybitnych postaci w świecie boksu. 

 

Krzysztof Jankowiak

 

Krzysztof Jankowiak

Pedagog, zajmujący się naukową tematyką wychowania w bezpieczeństwie. Jego pasją są sztuki walki i medycyna naturalna, które uprawia od 1973 roku. Od 1978 roku rozwija wojskową walkę wręcz. Przyjęty do rodziny Takeuchi, po śmierci Sokue Takeuchi Toshimichi, otrzymał zwierzchnictwo i przekaz Szkoły Sztuk Walki przekazywanej z pokolenia na pokolenie w rodzinie Takeuchi. Prowadzi Szkołę Bu Jutsu Kai Takeuchi Ryu, w której rozwija się przekazywane tradycje rodziny japońskiej. Od 2013 roku pracuje na stanowisku Komendanta Straży Miejskiej w Namysłowie. Działa również w Związku Piłsudczyków w Okręgu Opolskim Związku Piłsudczyków w Namysłowie jako prezes pod stopniem płk. zw. Swoją wiedzę o Józefie Piłsudskim miał okazję również zaprezentować w książce „Józef Piłsudski 1926-1929 Przemówienia, Wywiady, Artykuły”.

Paweł Nerć

 

Paweł Nerć

Soke Shizoku Ryu (10 dan), magister pedagogiki, człowiek wielu talentów, który przez całe życie uczył się pod oczami mistrzów. Jego historia jest bezpośrednio związana ze sztukami walki, bo jak nieliczni poświęcił naprawdę wiele dla tej dziedziny. Aktualnie jest właścicielem i Szefem Rodzinnej Szkoły Sztuk Walki „KLAN”. Jak i również jest autorem aż ośmiu tomów z serii „Encyklopedia Technik Bazowych Jiu-Jitsu” (Wydawnictwo My Wojownicy 2020-2021).